takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
24 Şubat, 2015
8 yorum
7.019 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Günlük Yapılması Gereken Egzersizler

Günlük egzersizler her yaştan kişinin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi açısından gereklidir. Bu egzersizler kasların daha iyi çalışması ve esnek bir vücuda sahip olabilmenizi sağlar. Böylece yaşam standartlarınız da yüksek hale gelecektir. Vücudunuz erkenden yaşlanmayacak ve ham olmaktan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Egzersiz öncesi ısınma yapmanız da daha verimli sonuçlar almanız konusunda size yardımcı olur.

Egzersiz programı hazırlamadan önce vücudunuzu iyi bir şekilde analiz etmeniz ve buna uygun hareketleri yapmanız önerilir. Gün içerisinde erken saatlerde yürüyüş ya da hafif tempolu koşu yapmanız ciğerlerinizi açar, vücudunuzun daha iyi kan pompalamasını sağlar. Bundan sonra kahvaltı yaparsanız, vücuda gerekli olan besinleri almış olursunuz. Ayrıca bol miktarda su içmeniz de önerilir. Özellikle egzersiz sırasında vücut daha çok suya ihtiyaç duyar.

Günlük Yapılması Gereken Egzersizler Resimli

Günlük Yapılması Gereken Egzersizler Resimli

Evde uygulayabilecek olduğunuz bu hareketleri yaparken herhangi bir alete de ihtiyaç duymazsınız. Köprü hareketi bel ağrılarına oldukça iyi gelir ve basenlerinizin de sıkılaşmasını sağlar. Karın eritmek isteyen kişiler yere uzanarak ellerini dizine doğru iterek gereksiz yağlardan kısa zaman içinde kurtulmuş olacaklardır. Yine sırtüstü yatarak bacaklarınızı havada sağa ve sola hareket ettirerek hem karın kaslarınızı hem de bacak kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Günlük Yapılması Gereken Egzersizler, Hepsi Bir Arada

Günlük Yapılması Gereken Egzersizler, Hepsi Bir Arada

Bu ve benzeri daha pek çok hareket yapma fırsatınız vardır. Günlük gerekli egzersizler düzenli olarak uygulanırsa, kısa zamanda sonuç alabilir ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (8 Yorum)

  • Admin tşler.Ben bunları yapmaya çalışıyorum hergün o yüzden enerjik biriyim:))))Herkeze tavsiye edebilirim.Hergün bu hareketlerı yapmamız gerek sağlıklı yaşam için hadi egzersiz…

  • Spor her zaman çok faydalı olmuştur insan sağlığı için, Her zaman bol bol yuruyuş yapmakta çok faydalıdır.

  • Özellikle kış ayarlarında spor yapmak daha faydalı, neden dersiniz insanlar fazla terlemediği için kötü toksinleri sporla atarlar

  • saglıklı ve dinc olmak için cokk faydalı gercekten. bir cok spor dalıyla ugrasan biri olarak spor yapmak insan bedeni ve psikolojisi bakımından cok faydalı herkesi spor yapmasını tavsiye ediyorum..

  • Egzersiz yapmanın biçok faydası var:Kalp rahatsızlığ riksini azaltır, Oksijen kapatisesini arttırır, Kemik erimesi eklem ağıları gibi rahatsızlıkları ilerlemesini durdurur, Endişe ve kuruntularımızı azaltır..Dahada önemlisi sağlığımızın değerini anlamış,yaşam kalitemizi arttırmaya geliştirmemize yardımcı olmuş oluruz..Teşekkurler paylaşımınız için ((:

  • ben yukardaverilen egzersizlerin hiçbirini yapmıyorum yüzmek ve bisiklet kullanmayı seviyorum. ma sporu insanlar hayatlarında spora daha cok yer vermeliler biz tembel bi toplumuz. günde sadece 10 dk zamazn ayırsak bile yeterli diye düşünüyorum.

  • Biz sporu sabahdan aksama kadar yapıyoruz 🙂 Guzel yontemler Tşk.

  • Bu egzersizler gercekten cok faydalı.Hergün yapmalıyız ben bazılarını hergün yapıyorum digerlerini pek beceremiyorum paylasım için cok tesekkür ederiz(:

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?