takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
29 Ocak, 2015
7 yorum
3.114 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Günlük Eklem Ağrılarına Çözümler

Eklem ağrıları her yaştan kişinin karşılaşabilecek olduğu bir rahatsızdır. Genel olarak yaşı ilerleyen kişilerde daha sık rastlanır. Özellikle güne başlarken oluşan ağrılar, kişileri rahatsız eder ve zorluk yaşamalarına neden olur. Bunu önlemek için farklı yöntemler uygulanabilir. Böylece eklem ağrısı sorununuz da en düşük seviyeye gelir ve gün içerisinde rahat edebilirsiniz.

Eklem ağrısı nedenleri arasında, eklemlerin sık ve yoğun bir şekilde kullanılması bulunur. Ayrıca eklemde oluşan iltihaplarda ağrıların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Böyle bir sorun günlük hayatta sizi kısıtlar ve sevmiş olduğunuz aktivitelerden uzak kalmanıza etken olur.

Günlük Eklem Ağrılarına Çözümler

Günlük Eklem Ağrılarına Çözümler

Eklem ağrısına çözüm olarak bitkisel tariflerden yararlanabilirsiniz. Bu tarifleri ağrı çekmiş olduğunuz bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır. Özellikle de şişlik gibi sorunlar yaşıyorsanız bitkisel uygulamalar size daha çok fayda sağlar. Şişlik problemi kısa zaman içerisinde ortadan kalkar ve böylece ağrılarınız da en aza inmiş olabilir. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi de çoğu hasta tarafından uygulanmaktadır. Ancak ilaçların doktor kontrolünde kullanılması sağlık açısından önemlidir. Aksi takdirde olumlu sonuçlar alamayacak olduğunuz gibi ilaçlar çeşitli rahatsızlıkların da tetiklenmesine neden olabilir.

Eklem ağrılarının ortadan kaldırılması için beslenme düzeni de, her konuda olduğu gibi gereklidir. Eğer sağlıklı bir beslenmeniz varsa eklemlerinizde de çeşitli sorunlar baş göstermez. Bunun yanı sıra düzenli olarak egzersiz yapmak ve eklemlere masaj uygulamak kemiklerdeki hamlığı ortadan kaldırır.

Makale : Doktor ALİ

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (7 Yorum)

  • Eklem ağrıları gerçekten çok kötü bu tedavi yöntemini deniyecem bakalım nasıl bir sonuç ala bileceğim.

  • Sunuç alıcı tespitler var gibi. Baya araştırmalarım oldu bu konuda ama bir turlu istediğim gibi bir rahatlık duymadım.

  • benımde sorunLarım var ne yapabılrıız acabaa ogrenelım

  • Kotu bir rahatsizlık paylasim icin tesekkurler

  • öncelikle bu tür vede diger hastalıkları olanlara ALLAH şifa versin. yukarda ki bilgiler gayet acıklayıcı olmuş. bende bir öneri arkadaşlar bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için spor yapmanızı tavsiye ediyorum.

  • Yetersiz protein beslenmesi olduğu gibi ve karbonhidratlı beslenmeyi seviyoruz. Buğday çocukları gibiyiz.((-: Beslenme biçimimiz de bu hastalık için bir neden olabilir arkadaşlar ve hareket egzersiz dostdoğru gerçekten ne kadar uyguluyabiliyoruz ki,teşekkürler paylaşımınıza..

  • gercekten bazen eklem agrıları cok can acıtıyor. allah hastalara sıfa versın

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?