takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
4 Ocak, 2011
1 yorum
1.146 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Erkeklerde Şişmanlık

Evlenen erkek şişmanlık gözlenebiliyor. Peki evlenen erkeklerde görülebilen şişmanlık mutluluktan mı? Yoksa depresyondan mı?

Evlenip kilo alan erkeklerin kilo almalarına neden olarak şakayla karışık bir halde eşlerinin gösterirler. Ancak Hemen kadınlara suç atmayın! Kilo probleminizin onlarla bir ilgisi yok. Uluslararası Obezite Birliği’nin yaptığı araştırmaya göre; yeni evli çifler evliliklerinin ilk iki yılında kilo alma riskiyle karşı karşıya.

Bunun nedeni ise mutluluk, düzenli hayat, yeni evli çiflere gelen misafirler ve onların şerefine yapılan birbirinden güzel yemekler..

Erkekler de bayanlar da, evlenmeden önce yediklerine ve içtiklerine dikkat ediyor. Fakat evlendikten sonra sık sık verilen yemekli davetler, gece yemeleri artıyor. Ayrıca; “Ben evliyim, mutluyum, huzurluyum…” psikolojisinin getirdiği rahatlık daha çok yemek yedirebiliyor.

Ama bu mutluluk o kadar da uzun sürmeyebilir. Çünkü uzmanlar, çiflerin kilo aldıkça kıskançlıkların da arttığını daha önce yapılan araştırmalardan bilinmektedir. Çiftlerden biri kilo aldığında, kendine olan güveni azaldığından eşini daha çok kıskanabiliyor.

Eğer yeni evliyseniz ve hızla kilo almaya devam ediyorsanız dikkat edin. Kıskançlık ve kavgalar çok yakında kapınızı vurabilir. Aman Dikkat Sohbet.Org Ailesi olarak bizden söylemesi.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?