takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
12 Mayıs, 2012
10 yorum
3.308 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Sağlıklı Uyku Tavsiyeleri

Sağlıklı bir insan olmanın başında düzenli bir hayatın olması ve düzenli hayatın içinde de uyku düzenin önemi çok büyük bir yere sahip olduğunu farketmek gerekiyor. Sohbet.Org ailesi olarak düzenli uykunun önemini bildiğimiz için, siz değerli Sohbet.Org misafirlerimize düzenli uykuya dair çeşitli tavsiyelerle karşınızda olacağımız bir dizi yazı dizisi başlatıyoruz.

Ülkemizde maalesef pek çok insanda uyku düzeninin bulunmamasından kaynaklı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmekte ve bu konuda şikayetlerin arttığıda pek çok kere gerekli kurum ve mercilerde dile getirilmektedir. Uyku düzenin yerinde olması başta cilt sağlığı olmak üzere pek çok yönden insan sağlığını olumlu etkilediğini göz ardı etmek, kişinin kendi sağlığı ile göz göre göre oynadığının açık bir kanıtı olacaktır.

Sohbet.Org ailesi olarak siz değerli misafirlerimize, pek çok doktorun ortak olarak dile getirdiği, uyku düzenin cilt sağlığına etkisi konusunda kanıtlanan bir gerçekten de bahsetmemiz gerekirse; Gece Saat 23:00 ile 03:00 arasında uykuda olan bir bireyin cildinin kendini yenilediğini artık pek çoğunuz bilmektedir. Bu yüzdendir ki imkanınız varsa bu saattler arasında uyumanız cilt sağlığınız üzerine pek çok olumlu etkiyide beraberinde getirecektir. Ayrıca şunu da bilmekte fayda vardır ki; gece saat 03:00 veya 04:00 te yatıp yedi saat uyumak ile gece saat 23:00 veya daha erken yatıp en az yedi saat yatmak arasında çok büyük bir farkın olduğunu bu farkı yaşan herkes çok rahat anlayacaktır.

Düzenli uykusu olan birinin -ki bu düzen en geç 23:00 ile 00:00 arasında uyuyup sabah erken kalkmak demektir- merakından ötürü asla daha geç saatlerde yatarak bunu denemesini, Sohbet.Org ailesi olarak bizler kesinlikle tavsiye etmediğimizi bilmenizi istiyor uyku düzeniniz yerinde ise bundan asla feragat etmemeniz gerektiğini dile getirmek istiyoruz. Şayet sürekli geç saatlerde -ki zorunlu olmamasına rağmen 03:00’den sonra yatanlardan bahsediyoruz- yatanların yukarıda belirttiğimiz saatlerde yatarak aradaki farkı rahatlıkla anlayabileceğini biliyor bunu kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yukarıda bahsettiklerimizin yanı sıra çok uzun süre uyumanın da insan sağlığına olumsuz etkileri olduğunu; her ne kadar herkes tarafından bilinsede burada bir daha tekrar etmekte bir sakınca görmüyor, yeterli sürede uykunun size ve sağlığınıza fazlasıyla yeterli olacağının bilincinde olmanızı gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Aksi halde uyuşukluk, sürekli yorgun görünme, esneme gibi durumlarla sık sık karşı karşıya kalabilir ve günün değerini hiç bir şekilde anlamayarak tembel bir görünüm sergilersiniz. Eminiz ki çoğunuz böyle bir durumu kesinlikle istemiyorsunuzdur.

Düzenli uyku sağlığın önemli bir şartı olduğunun altını çizerek; Sohbet.Org ailesi olarak Siz değerli Sohbet.Org misafirlerine, düzenli uyku üzerine tavsiyelerimizin ilkinin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Hoşçakalınız.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (10 Yorum)

 • Hım bunları Bilmiyodum Paylaşım İçin Teşekkürler

 • gerçekten çok faydalı bir paylaşım teşekürler

 • Güzel bir paylasim teskr

 • güzel bunlar paylaşmak iyi teşkürler

 • uymak güzel çok uyumak iyi değlitir

 • gün de beş saat uyuku iyi

 • çok uyumak insan tembelleşitir insanlar hastalık oluşurt

 • Gerçekten bir çoğumuzun muzdarip olduğu bir konuya değinip çok faydalı bilgiler verdiniz. Öncelikle bizlere sunmuş olduğunuz bu detaylı bilgiler ve emeğinizden dolayı sonsuz teşekkür ederim.:) En önemliside rahat bir şekilde uykuya dalmak için düşüncelerin içinde kaybolmamak günlük hayatımızda ki iş yoğunluğumuz veya zihnimizi rahatsız eden bizi strese (Bunalıma) sürükleyen çevremizde oluşan sorunları içimize atarak çok fazla düşünmemekde huzurlu bir şekilde uykuya dalıp sağlıklı bir uyku uyumanın temel kurallarından birtanesidir.
  Benden de siz değerli misafirlerimize küçük bir öneri Şayet uyuyamıyor yatağınızda düşüncelere dalıyorsanız, huzursuzsanız, kalben kaygılıysanız 1 bardak Papatya çayı içmenizi veya 1 adet muz yemenizi tavsiye ederim Bu iki besin maddesei sakinleştirici özelliğiyle sizi ferahlatacak ve çok rahat huzurlu bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.
  Emeğinize ve o güzel yüreğinize sağlık.. Sevgiler.:)

 • Unutmadan en büyük etkende sevdiğinizin yanınızda (karşınızda) olması onun sizi, sizin onu izleyerek uyumanız çok daha rahat Kalben huzurlu ve mutlu bir uyku uyuyup güne daha zinde mutlulukla başlamanıza en büyük katkı sağlayacaktır.:)

 • Geçim sıkıntısının Bol Oldugu Bir ülkede.Sıkıntının derdin Çok Oldugu Bir yerde Saglık Uykuyu Kim Yapabilir.Benim Düzenli Uyku Saatim.02.00-09.00 Arasıdır.Bir uyudumdum Anca o saatte kendimi Biliyom

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?