takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
5 Şubat, 2015
7 yorum
3.313 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Duruş Bozuklukları ve Zararları

Çok sayıda kişi normal duruş sırasında zorluk çeker ve çeşitli duruş bozuklukları sorunu ile karşılaşabilirler. Çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkan bozukluklar, bazı zararları da beraberinde getirir. Kişilerin günlük yaşamlarındaki kaliteyi olumsuz şekilde etkiler. Bunun yanı sıra vücuda olan zararları da söz konusu olacaktır. Bu sorunun ortaya çıkmaması için bazı hareketlerden ve sağlıksız yaşamdan kaçınmak gerekir.

Duruş bozukluğu nedenleri arasında tırnak yemek vardır. Bu alışkanlık bazı kişilerde bulunur ve bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Tırnak yeme sonucunda duruş bozukluğu meydana gelecektir. Ayrıca aşırı kilolu olmak da duruş bozukluğunun temel nedenleri arasında yerini alır. Kişiler hareket etmek konusunda zorluk çekerler. Yatağın uygunsuz olması, ruhsal sorunlar ve görme bozuklukları da duruşu etkileyen faktörler arasındadır.

Duruş Bozuklukları ve Zararları İle İlgili Bilgiler

Duruş Bozuklukları ve Zararları İle İlgili Bilgiler

Duruş bozukluğu zararları arasında ise yorgunluk gelir. Kişiler daha kolay biçimde yorgunluk hissine kapılacaklardır. İlerleyen yaşlarda ise eklem sorunları meydana çıkar. Ayrıca bu sorunun getirmiş olduğu en büyük rahatsızlık solunum yetmezliğidir. Bu gibi hastalıkların meydana gelmemesi için normal duruşa oldukça önem verilmesi gerekir.

 

Duruş Bozuklukları ve Zararları Nelerdir. Neler Yapa Biliriz.

Duruş Bozuklukları ve Zararları Nelerdir. Neler Yapa Biliriz.

Duruş bozukluğu oluşmaması ve normal duruşun sağlanması için sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanılmalıdır. Düzenli uyuma ve sürekli olarak egzersiz yapma da normal duruşu benimsemeniz konusunda size katkı sağlar. Dik durma, dik yürüme ve doğru oturma alışkanlığı küçük yaşlarda kazanılacağı için çocukları bu konuda bilinçlendirmek son derece önemlidir.

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (7 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?