takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
10 Kasım, 2011
1 yorum
1.267 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Çikolatanın Kadınlara Faydası

Kilo almaktan korkan kadınların endişeyle yaklaşıp tüketimini bu yüzden azalttığı çikolatının çok önemli bir yararını bilimadamları keşfetmeyi başardı.

İşviçli bilimadamlarından müdeli haber geldi; Suçluluk duygusuna karşın yine de çikolata kaçamakları yapmaktan vazgeçmeyen ancak kilo alma korkusuyla çikolatadan uzak durmaya da çalışan kadınlar Dikkat! Sohbet.Org Ailesi olarak çikolatanın kadınlara olan faydalarını, çikolata tükemininin kadınlara yararlarını siz değerli Sohbet.Org misafirlerine açıklıyoruz!

Amerikan Kardiyoloji Dergisi’nde yayımlanan İsveç Karolinska Enstitüsü’nün araştırmasına göre, haftada iki kez çikolata tüketen bir kadın, kendisiyle aynı fiziksel koşullara ve yaşam alışkanlıklarına sahip, ancak çikolata yemeyen hem cinsine oranla kendini felç riskinden tam %20 daha fazla koruyabildiğini ortaya çıkardı.

İsveç Karolinska Enstitüsü’nde bilimadamları tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, kakaoda bulunan antioksidan özelliğe sahip flavonoidler, kötü kolestorol olarak adlandırılan düşük yoğunluklu lipoproteinlerin (LDL) oksidasyonunu önleyip bu şekilde kişinin felç ve kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

DEV ANKET: TAM 350 SORU
İsveç’teki Enstitünün yaptığı araştımaya göre yaşları 49 ile 83 arasında değişen tam 33 bin 372 kadının, 8 farklı kategoriye ayrılarak kapsamlı şekilde incelenerek; sağlık koşulları, yaş grubları ve yeme alışkanlıkları birbirine denk gruplardaki kadınlar, sadece çikolata tüketimlerindeki farklara göre incelendi. Tüm deneklerden ayrıca son bir yıl içinde aralarında çikolatanın da bulunduğu 96 farklı gıdayı hangi sıklıkla tükettiklerine dair 350 sorudan oluşan anketi yanıtlamaları istendi.

ÇİKOLOTA TÜKETMEYE DEVAM ETMELİSİNİZ!
10,4 seneyi ve  33 bin 372 kadını kapsayan araştırmayı yürüten İsveç Karolinska Enstitüsü tarafından yapılan incelemelerin sonucuna göre, incelemeye tabi tutulan kadınlar arasında görülen 1549 felç vakasını mercek altına alan bilimadamları, çikolata tüketen kadınların, kendi kategorilerinde yer alan ve çikolata tüketmeyen kadınlara oranla kalp damar hastalıkları ve felç riski konusunda daha avantajlı olduklarını ortaya çıkardı.

Amerikan Kardiyoloji Dergisi’nde yayımlanan araştırma sonucuna göre bilimadamları, çikolataların farklı miktarlarda kakao içerebileceği uyarısında da bulunarak, söz konusu araştırmadaki kadınların, en az %30 oranında kakao içeren çikolata tükettiklerini belirtirken, daha az şeker ve daha çok kakao içerdiği için bitter çikolata tüketilmesini tavsiye ediyorlar.

Araştırmanın, kan pıhtılarını önlendiği, insülin direncini azalttığı ve tansiyonu düşürdüğü de bilinen çikolatanın, kalp damar hastalıklarıyla mücadelede de etkili olduğunu tespit eden en geniş kapsamlı çalışma olması bakımından büyük önem taşıdığının altı çizildi.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?