takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
7 Nisan, 2011
yorum yok
1.232 okunma
Yazı Kategorisi : Astroloji
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Burclarin hayattaki Etkileri

Tek «RUH»tan sayısız enerji yayılmış ve onlardan sayısız mânâları içine almış olan «melek»ler oluşmuştur. Çeşitli mânâlar ihtiva eden bu melekler çeşitli şekillerde ve boyutlarda yoğunlaşarak kâh bir tür bedenleri olan yıldızları oluşturmuşlar; kâh da ışın-beden düzeyinde «şuur» varlıklar olarak yaşamalarına devam etmişler ve etmededirler. «Yıldız» şeklinde bedenlenmiş «şuur birikimleri» olan «melek»ler, kendi varoluş gayelerine uygun olarak, varlığa sayısız mânâlar-ışınlar yaymaktadırlar.

Nihâyet en son olarak, bu sayısız mânâları değerlendirebilecek bir beyin kapasitesi ile insan yaratılmıştır. İnsan daha ilk yaratılışı anında, yâni 120. günde bu beyin «MELEK» ler tarafından ya da diğer bir ifade ile «BURÇLAR» diye kastedilen sayısız aynı guruptaki «meleklerin» oluşturduğu «yıldızlar» tarafından salınan bir tür ışınlar ile çeşitli hususlarda programlanmalara tabi olurlar.

Kimde hangi mânâları açığa çıkarmayı dilemiş ise, ona uygun olarak «Melek»ler tarafından programlanır. Bu programlanış, « Allah sizi yarattı ve düzenledi, biçimlendirdi . Dileğince terkib etti .» (İnfitâr-7/8) âyetinde anlatılır… İşte kişisel «Ruh» ların, ölüm ötesinde ebedî yaşama devam edecek olan «kişilik ruhları» bu beyinler tarafından bu dünyada ilm-i ilâhî düzen içerisinde oluşturulurlar. Benzer burçların ışınlarıyla programlanmış olan beyinler ve bu beyinlerin oluşturduğu ruhlar birbirlerini çekerler anlaşırlar. Birbirlerini daha önce hiç tanımasalar bile, daha ilk görüştükleri anda aralarında bu çekicilik oluşur. Ya da benzemeyen türden açılımlarla oluşan ruhlar oldukları için, birbirlerini bir türlü çekemeyip, iterler… İdrak edebilen için bunlar ve daha nice ayetler bu ilme ne kadar değer vermemizi ve gerekliliğini anlatıyor ,Okuyup anlayabilene ne mutlu…..

BURÇLAR ve ÖZELLİKLERİ
Astroloji ‘de birbirine eşit,herbiri belirli yıldız kümesini taşıyan oniki tane BURÇ bulunmaktadır ve her Burç 30 º lik bir parça oluşturur. Burçlar sistemi içerisinde KOÇ burcu noktası koordinat noktası olarak kabul edilir ve BALIK burcunda sona erer. Güneş sisteminde 9 gezegen ve uyduları mevcuttur. Bu gezegenlerden her biri, Güneşin etrafında, kendi yörüngelerinde, belli bir düzen içinde seyir halindedir. Sistem içinde gezegenlerden başka,sabit yıldızlar, kuyruklu yıldızlar, astreoidler, göktaşları, kara delikler, gaz ve toz bulutları da bulunmaktadır. Güneş, Ay veya gezegenler olsun hepsinin kendilerine özgü kişiliği, içerdiği çeşitli anlamlar ve etkileri vardır ve bütün bunlar doğrultusunda, insan bilinci, karakteri, fizik oluşumu ve hassaları biçimlenir. Kozmik ışınımlar bireyi yani beyinleri sürekli etkileyerek, içte, insanın düşünce yapısını, dışta ise, fiillerini yani hareketlerini meydana getirirler. Burçlar özelliklerine göre çeşitli sınıflar içerisinde dizilirler.

Farklı grublardaki burçlar ile aynı grublardaki burçlar ayrılıklar ve benzerlikler gösterirler.

Burçların sınıflandırılmaları şöyledir;

ATEŞ :Koç , Aslan , Yay …. «Ateş» gurubunun en bariz özelliği, bu guruptan olan kişilerin kendini beğenmiş, gururlu, dediğim dedik, bir yapıda olmalarıdır. Daima çevrelerine hükmetmek isterler. Hep zirveye taliptirler. Dışa dönük davranışları simgelerler.
TOPRAK :Boğa , Başak , Oğlak …. «Toprak» gurubu insanların ortak özelliği ise sabit fikirli ve genelde maddeye dönük, paraya bağlı olmalarıdır. Kaygı ve detaya inen merak özelliği gösterirler.
HAVA :İkizler , Terazi , Kova ….«Hava» gurubunun özelliği ise havaî bir tip olmalarıdır sebâtkâr olmazlar her konuya dönüktürler, fakat bir süre sonra o konudan bıkıp başka bir konuya merak sararlar. Fedakâr ve çevreyi düşünen tiplerdir. İdrak ve kavrama yeteneğini gösterirler.
SU :Yengeç , Akrep , Balık ….«Su» gurubunun ortak özelliği ise son derece duygusal bir kafa yapısına sahip olmalarıdır. Duygusallığı ve sezgileri gösterirler.
Her insan 12 burçtan gelen etkileri farklı oranlarda alır kısaca İNSAN 12 burcun özelliklerinin karışımı ve terkibidir.

Esas itibariyle herkesin iki ana burcu vardır. Ay burcu da kişi için çok önemlidir.

İÇ BURÇ (Ana) : Güneş burçlardan birinde iken doğan kişi için bu burç , Güneş burcu olarak asıl nitelikleri verir , kişinin psikolojik ve fizik yapısını oluşturur ve “Ana” burç olarak kişinin İSTİDADINI gösterir.

YÜKSELEN BURÇ (Dış) : Dünya ekseninde dönerken saatlerin değişmesiyle ufukta farklı burçlar yükselir. Kişinin doğduğu saatte doğu ufkunda izlenen burça Yükselen burç denilir ve kişinin KAABİLİYETİNİ gösterir. Kişi 35-40 yaşlarından sonra da iyice «yükselen» burcun kapsamına girer. Eğer kişinin doğum saati bilinmiyorsa Yıldız Haritası meydana getirilemez. Bunun için önce doğum tarihi ve saatine gerek vardır. Bundan sonra gök günlüğü denen «Ephemeris» adlı bir kitap ile «Daltons table house» adlı ikinci bir kitaba ihtiyaç vardır. Ephemeris, isimli kitapta; kişinin doğduğu gündeki güneş sisteminde bulunan tüm planetlerin,(Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Şiron, Neptün, Plüton) hangi derece ile hangi burçta olduğunu bildirir ve yıldız haritası bu bilgiler ile çizilir. Daltons table house adlı kitapta ise hangi burçların kişinin doğduğu saatte kaçar derecelik açılarla beynini etkilediğini gösterir. İşte çıkan netice kişinin «alın yazısı»dır!..

AY BURCU : Doğum Anındaki gökyüzünde Ayın içinde bulunduğu Burç olarak duyguları , romantizmi ,üzüntü ve sevinçlerimizi gösterir. Ay, Güneşten aldığı ışığı ve enerjiyi yansıtmak suretiyle dünya üzerinde çok güçlü rol oynayabilen bir uydudur ve Ay ın değişik devreleri, davranışlarımız, zekamız, fizik bedenimiz kısaca kişiliğimiz üzerinde değişiklikler meydana getirir. Sadece bizlerin değil; dünya üzerinde bulunan hayvan, bitki, maden ve sıvılar üzerinde de etkili olur.

Ay; güneş sistminde bulunan diğer gökcisimlerinde görülmeyen, kendine has özellikler gösterir. En başta gelen farkı çok hızlı ve değişken olmasıdır. 2,5 günde bir burç değiştirir. Ay 28 günde 12 burcu dolaşarak bir devresini tamamlar ve Güneşten aldığı ışığı yansıtma durumlarına göre; yeniay, dolunay ve son yarı pozisyonları vardır.

Yeniay; zamanı sıcaklık ve nemlilik artması nedeniyle üretime dönük enerji potonsiyeli çok yüksek olur. Vücut sıvılarında artış, bedende güçlenme, zekada canlılık görülür. Aşkta, işte, şansta, eğitim ve öğretimde, sağlıkta işler rast gider. Hastalar bedenen kuvvetlenir, iyileşme hızlanır.

Dolunay da; enerji potansiyeli en yüksek seviyeye ulaşır. Ancak zorlayıcı ve zarar verici yöndedir. Ayın bu güçlü çekim kuvveti insan vücudunda sıvısal, duygusal, fiziksel artışlara ve dolayısıyla farklı değişikliklere sebep olur. Artan bu enerji gücü; elde olmayan çeşitlipatlamalara yol açabilir. Kavgalar, cinayetler, dargınlıklar, intihar vakalarında artış gözlenebilir. Hükmedilmesi zor olan bilinçaltı, sezgiler, kin ve nefretler harekete geçer.

Son yarı da; soğukluk ve kuruluk artışı nedeniyle iniş başlar. Verimlilik düşer. Damarlarda kan azalır. Büyüme ve gelişme yavaşlar. Zekada belli bir düşüş görülür. Hasta olanların bedenleri zayıflar ve şikayetleri artar.

Ekleyen Diyar

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Yay burcu insanı her zaman ideallerine bağlı, iyimser ve aynı zamanda ...

admin
6

Doğum tarihi: 22 Haziran – 22 Temmuz Grup: Su ve negatif Burcun ...

admin
9

Doğum tarihi: 21 Mayıs – 21 Haziran Grup: Hava ve pozitif Burcun ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?