takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
27 Şubat, 2015
4 yorum
3.906 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın oluşma süreci uzun vadeli olarak gerçekleşir. Çoğu kişinin karşılaşmış olduğu bir hastalıktır. Tedavisi vardır ve bu nedenle ilk olarak doktora başvurulması gerekecektir. Doktorun vermiş olduğu yönlendirmelere uygun bir tedavi gerçekleştirilirse kısa zaman içinde sonuç alınabilir. Böylece hastalığın tekrar ortaya çıkma riski de en aza indirilmiş olacaktır.

Boyun fıtığı belirtileri ilk olarak ensede ağrı ile başlar. Kişiler ağrıdan ötürü enselerini oynatmakta güçlük çekerler. El ve kollarda uyuşma hissi de ilerleyen zamanlarda ortaya çıkmaya başlar. Bunun yanı sıra baş dönmesi ve bulantı da fıtığın belirtileri arasında bulunur. Kişiler yapacak oldukları işlere konsantre olmak konusunda güçlük çekerler. Hastalık bu aşamaya geldikten sonra doktordan yardım alınması gerekir.

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir


Çok hızlı bir şekilde boynun ileri ya da geri gelmesi fıtığa neden olabilir. Ayrıca ilerleyen yaşlarda boyun içerisinde bulunan disklerdeki sıvının azalması da fıtığın oluşmasında temel nedenler arasında görülür. Bazı iş kollarının da boyun fıtığına neden olma riski daha fazladır.

Fıtık sonucunda kişiler günlük hayatlarında çeşitli aksaklıklar yaşamaya başlarlar. Hareketleri konusunda kısıtlama ortaya çıkar. Boyun fıtığı tedavisi ile bu sorunlar ortadan kalkacak ve yaşam standartları da eski haline dönmüş olacaktır. Tedavi sırasında boyun kaslarının güçlendirilmesi için çeşitli egzersizler yapılır. Bunun yanı sıra kas gevşetici merhemlerden de destek alınması mümkün olur.

Gönderen : DR ALİ

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

    Malzemeler 5 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 pkt. ...

seker
11

YORUMLAR
Yorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?