takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
27 Ocak, 2015
3 yorum
2.620 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

Omurganın sağ ve sol alt kısmında, karnın arka kısmında bulunan organlar böbreklerdir. Almış olduğumuz nefesle beraber birkaç cm hareket ederler. Vücudumuzda her organda oluşabileceği gibi, böbreklerde de çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Böbrek rahatsızlıkları kişilerin büyük çaplı sorunlar yaşamasına neden olur ve hemen tedavi edilmelerini gerektirir. Aksi takdirde daha farklı problemler meydana çıkmış olacaktır.

Böbrek rahatsızlığı belirtileri kendisini direk olarak gösterir. Kişiler ilk olarak sık sık idrar yapma ihtiyacı duyarlar. Bununla beraber nefes darlığı sorunu da ortaya çıkar ve bu durum kendisini yeteri kadar belli eder. Karnın sağ ya da sol kısmında sürekli olarak ağrı hissi olur. Bazen bu ağrılar sancıya da dönüşür ve kişiler yerinde durmakta zorlanırlar. İdrar yapılırken kanlı şekilde gelir. Ayrıca mide bulantısı da oluşur. Eğer bu belirtilerin her biri kişide varsa, direk olarak doktora başvurmak gerekecektir. Doktor teşhis koyduktan sonra gerekli olan tedaviyi uygulamaya başlar.

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

Böbrek rahatsızlığı tedavisi hastalığa ve ilerleme durumuna bağlı olarak gerçekleşir. Eğer rahatsızlık fazla ilerlememişse ilaç tedavisi uygulanır. Bunun aksine fazla şekilde ilerleme göstermişse, cerrahi tedavilere başvurulur ve hastalığın geçmesi sağlanır.
Böbreklerin iyi çalışması ve faaliyetini tam olarak yerine getirebilmesi için sigara ve alkol kullanımını bırakmak önerilir. Bunun yanı sıra günlük olarak su ihtiyacını karşılamak da böbreklerin düzenli olarak çalışmasına yardım eder.

Doktor. Ali

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?