takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
14 Mayıs, 2016
yorum yok
2.049 okunma
Yazı Kategorisi : Aşk Hikayesi
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Bir Aşkın Büyüklüğü

admin Trafından Gönderildi


Bir Aşk Hikayesi

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün adanın atmakta oldupu duygularla haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.

Aşk adada en Sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Ask yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş. Aşk, ”Zenginlik, beni de yanına alır misin?” diye sormuş.

Zenginlik, ”Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok.” demiş. Aşk çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir’den yardım istemiş. ”Kibir, lütfen bana yardım et!”, Kibir ”Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsin ve yelkenimi mahvedebilirsin.” diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş. ”Üzüntü, seninle geleyim.” Üzüntü, ”Öf Aşk, o kadar üzgünüm ki, yanlız kalmaya ihtiyacım var.”demiş.

huzunlu aşk hikayesi

huzunlu aşk hikayesi

Mutluluk da Aşk’ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk’in çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. ”Gel Aşk! Seni yanıma alacağım…” Bu Aşk’tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar sanşlı ve mutlu hissetmis ki, onu yanına alanın kim olduğunu ögrenmeyi akıl edememiş.

Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk‘a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi’ye sormuş: Bana yardım eden kimdi?  Bilgi; ”O Zaman’di” diye cevap vermiş. ”Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?” diye sormuş Aşk.

Bilgi gülümsemiş: ”Çünkü sadece Zaman Aşk’ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir” demiş.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


ATEŞ VE SUYUN HİKAYESİ Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ...

BaDe
0

Şu satırlara sığmayacak kadar uzun bir yaşanmış aşk hikayesini ...

GÜLGÜL
1

Bende bugün içim de geçenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Henüz İlk ...

Manolya
0

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?