takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
4 Şubat, 2015
9 yorum
3.363 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Bel Ağrıları ve Nedenleri

Günlük hayatında pek çok kişi bel ağrısı sorunu ile karşılaşabilir. Bazı kişiler bunu direk olarak fıtığa yorarlar ancak çoğu kişide çeşitli rahatsızlıklara rastlanmaz. Son derece basit nedenlerden ötürü bu tarz bir ağrı çekiyor olabilirsiniz. Ağrının geçmesi birkaç gün kadar sürebilir ve bu sırada bazı değişiklikler yapmaktan da kaçınmamanız önerilecektir. Eğer yoğun bir ağrı çekiyorsanız doktora başvurmalısınız.

Bel ağrısı nedenleri arasında sık olarak karşılaşılan sorun yataklardır. Yatağın bele uygun olmaması ve kişilerin bu konuda rahatsızlık çekmesi bel ağrısının oluşmasında başta gelen sebepler arasında yerini alır. Ayrıca yanlış oturma şekli de günlük yaşantıda düzeltilmesi gereken bir alışkanlıktır. Eğri oturmak belin zarar görmesine neden olur.

Bel Ağrıları ve Nedenleri, ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bel Ağrıları ve Nedenleri, ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hareketsiz yaşam şekline alışmak ve bu şekilde günlük hayatı geçirmek de bel ağrının temel nedenleri arasında bulunur. Yürümek yerine sürekli olarak otomobil kullanmak ve spor yapmamak, kasların esnekliğini kaybetmesine sebep olacaktır. Ancak sürekli bir şekilde bel egzersizi yaparsanız ağrı riskini en aza indirmiş olabilirsiniz.
Bel ağrısı önlemek için sağlıksız beslenmeden de uzak durmanız gerekir. Eğer sürekli olarak sağlıksız ve yağlı besinleri tercih ediyorsanız, vücut zaman içerisinde daha fazla yağlanmaya başlar ve bunun sonucunda kilo alırsınız. Ancak vücut içerisinde biriken her fazla kilo, belinizin ağrımasına neden olacaktır. Fazla kiloların tedavisi diğer sorunlara göre daha kolay gerçekleşir.

Bel Ağrıları ve Nedenleri. En Çok Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Bel Ağrıları ve Nedenleri. En Çok Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (9 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?