takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
29 Ekim, 2010
yorum yok
909 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Bazı Meyvelerin Yararları

Meyvelerinde küçük sırları vardır. küçük ama yararı çok büyük olan sırlardır. Bazı meyvelerin yararlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

AVOKADO: Gençlik kaynağı. Hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır ve kanseri önler. Protein bakımından zengindir. İçerdiği E vitamini sayesinde kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir.

AYVA: Kani temizler, ishal ve dizanteriyi keser. Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. İnce bağırsak iltihabını giderir. Kani temizler. Çarpıntıyı dindirir.

BADEM: Ağrılara bire bir. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Böbrek ve mesanedeki iltihapları giderir. Bas ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.

CEVIZ: Zekayı geliştirir. Her sabah kahvaltıda yenen bir miktar ceviz Zekayı geliştirir. Yeşil cevizin kabukları kaynatılarak içildiğinde erkeklerde cinsel gücü artırır.

ÇAMFISTIĞI: Bronşite ve kalbe. Bronşit, verem, akciğer hastalıklarının çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Ruhsal sorunlara iyi gelir. Kalp hastalıklarında faydalıdır.

ÇİLEK: Tansiyonu düşürür. Cilt sorunları olanlar için iyi bir meyvedir. Böbrek, idrar yolları ve bağırsak sorunlarına iyi gelir. Ayrıca diş etlerini güçlendirir, dişlerdeki tartarı önler, ağız kokularını ve boğaz ağrılarını giderir. C vitamininin yanısıra yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren maddeler içerir.

DUT: İdrar söktürür. Beyaz dut yaprakları idrar söktürür. Vücutta biriken suyu boşaltır. Aç karnına yenen beyaz dut bağırsak solucanlarını söktürür.

ELMA: Günde 1 tane. Günde bir elma yemek doktoru evinizden uzak tutar.. Kalp ve dolaşım sorunlarına karşı korur, ısırarak yenen elma dişetlerini güçlendirir. Kolesterolü yok eder ve kabızlığı önler.. Sindirimi kolaylaştırır. Kokusu rahatlatır ve kan basıncını düşürür.. Artrit, romatizma ve gut hastalıklarına karsı da yararlıdır.

FINDIK: Minik beyaz dev. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Nekahet devresinin çabuk geçmesini sağlar. Cildi güzelleştirir.

GREYFURT: Kanserden korur. C vitamini bakımından zengin meyve olan greyfurt günlük C vitamini ihtiyacının yüzde altmışını sağlar. İçinde kolesterol oranını düşüren pektin maddesi bulunur. Kansere karsı koruyucu özellik taşır. İştah açar.

İNCİR: Enerji kaynağı. Bağırsakları yumuşatır. kabızlığı giderir. Bronşit, öksürük ve boğaz ağrılarında faydalıdır. Enerji verir.
KİRAZ: Kan yapar. Ağrı kesici özelliği vardır. Kani sulandırarak kalp sağlığı üzerinde de olumlu etkiler yapar.

KİVİ: Sindirime yararlı. C vitamini ve potasyum bakımından zengindir. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler.

KUŞBURNU: Her derde deva. Kani temizler, Bağırsakları yumuşatır. Mide kramplarına ve sindirim sistemi zorluklarına karsı yararlıdır. Romatizma ağrılarını giderir Ayrıca basur tedavisinde iyi sonuç verir. Marmelat alyuvarların hızla çalışmasını sağlar. Kuşburnu çayı ise hastalıktan yeni kurtulmuş bedene kuvvet verirken soğuk algınlığına, böbrek ve mesane üşütmesine de iyi gelir.

MUZ: En zengin meyve. Folik asit, potasyum ve B6 vitamini bakımından son derece zengin bir meyvedir. Potasyum krampları önler.

NAR: Kalbi korur. Vücudu ve kalbi kuvvetlendirir, korur. İshali keser. Vitamin deposudur.

PORTAKAL: C vitamini deposu. Kanser önleyici maddeler ile bol miktarda C vitamini içerir.

VİŞNE: Ateşi düşürür. İshali keser, Ateşi düşürür, idrar söktürür ve vücuda rahatlık verir

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?