takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
10 Eylül, 2010
7 yorum
2.516 okunma
Yazı Kategorisi : Genel
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Aşk acısı nedir ?

AŞK NEDİR? AŞK ACISI NEDEN YAŞARIZ?
Aşk nedir sizce? “Aşk nedir?” sorusuna cevap veremediğiniz şeymidir? Yoksa Aşk ın tarifi yokmudur?
Zaten balın tadını yazdığınız veya anlatmaya çalıştığınız zaman tadını anlatamazsınız ki.Balı dil tadar.,onu dilden başkası anlatamaz.Aşkı da kalp tadar,onu kalpten başkası tadamaz.Anlatsa da ancak gölgesini anlatabilir.
Gerçek aşkı mı bulmak istiyorsun? Öyleyse kalbini ve aklını yanına al ve okumaya devam et lütfen…

Aşktan bahis açılır da maşuktan açılmazmı.
Sevgili ; Kutupta yaz,çölde sudur.Sevgili kalbimizi en derinden titreten yegane varlıktır.Sevgilinin gerekirse uğrunda can verilir.Canan uğrunda değil bir can, olsa yüz can verilir.

Ne güzel demiş aşk insanı Mevlana ;

Aşıklar,bakılmaması gereken yere bakarlar.Hakk’ı bırakırlar da fani güzellere bakarlar da o yüzden dertlenirler,o dert sebebiyle ağlar, inlerler..

Gözümüzün gördüğü, gönlümüzün yöneldiği herşey bir nimettir.Aşk da bir nimettir.Sevgi de bir nimettir.Vedud Allah’ın bir nimetidir.İnsan nimeti vereni unutur sonsuz aşkı kendisi gibi fani bir güzele yöneltirse aşk acısının kıvılcımları kalbe düşmüştür artık…
Kalbindeki tüm sevgiyi havaya, suya, mala, mülke, makama mevkiye, karşı cinse yöneltir insan.Halbuki asıl aşık olunması gereken bizlere bu nimetleri verendir..

Sonuçta aşık olduğun kişi de bir insandır.Sen her ne kadar sonsuz aşk besliyorsan da o seni terk edebilir.”Seni artık istemiyorum” diyebilir.Veya sevgine karşılık vermeyebilir.Halbuki sen onun için canını bile vermeye hazırdın .O , değil canını, sevgi ağacının bir dalını bile vermedi..

Bağlanmayacaksın öyle körü körüne, onsuz asla olmaz demiyeceksin.Dimdik ayakta durmayı bileceksin..

Fani aşklar biter,geriye elemler kederler kalır.

Sen, kalbindeki sonu gözükmeyen tüm sevgiyle ona yönelmişsin fakat o sırtını dönüyor.Sonra ağlayıp inleyip duruyorsun.Halbu ki sen Allah’a bir adım atsaydın, O koşarak sana gelecekti.Ve sen Onu sevdiğin sürece,O seni asla terk etmeyecekti..

Aşktan ayrı bir tad almak istiyorsan , bir kere de Allah rızası için aşık olmayı dene.Sevgilinle el ele tutuşurken, size sevgi nimetini verene şükrederseniz sevginize sevgi katarsınız.

Sonuç olarak ;

Karşı cinse olsan aşkın sonunda ; Aşk acısı vardır.Keder, hüzün vardır.Allah muhafaza ölüm vardır…
Allah’a olan aşkın sonunda; Şu an göremesek te Cennet vardır.Kalbin zümrüt tepelerine ulaşabilmek vardır.Kainatın aşkı vardır.Eğer sen Allah için seversen, sevgiline/karına olan sevgin doruk seviyesine ulaşacak ve alem hayran kalacak bu sevdaya.İkinci bir Ferhat ile Şirin , Aslı ile Kerem, Leyla ile Mecnun neden olmasın ki?

Aşkın size mutluluk,huzur getirmesi temennisiyle…

Ekleyen : Geweze

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


sohbet.org

Sohbet.ORG Gizlilik Yasal Uyarı Sözleşmesi Sohbet sitemizin yasal ve telif ...

admin
0

Uzun zamandır beklenilen WhatsApp sesli arama özelliği sonunda ...

admin
3
mobil chat

Arkadaşlar şimdi sizlere adroid telefonumuzdan sohbet sitelerine nasıl ...

seker
7

YORUMLAR
Yorumlar (7 Yorum)

  • Sonuçta aşık olduğun kişi de bir insandır.Sen her ne kadar sonsuz aşk besliyorsan da o seni terk edebilir.”Seni artık istemiyorum” diyebilir.Veya sevgine karşılık vermeyebilir.Halbuki sen onun için canını bile vermeye hazırdın .O , değil canını, sevgi ağacının bir dalını bile vermedi..
    Karşılıksız aşk her zaman acı verir.Gerçi aşk demek kısaca sı acı demek .

  • Evet seveceksen Allah için sev.En güzel sevmek bu işte.

  • Aşk demek köle olmak demek değil.Seveceksin karşılıklı ise eyvellah değilse kapa kapıyı yeni ufuklara bak.Mutlaka seni seven değer veren olacaktır.

  • Aşk acısı yorum yapmıyorum.

  • Çok güzel Bir knuya deginmişsin. Egerki Bizim Kullara Yani Karşı Cinsine Olan Şu Aşk dedigimiz Yaklaşım varya.Biz insanlara verdigimiz o degeri yani O Aşk denilen Şeyi Allah’a Olan Kulluk Görevimizde Kullansak Fani dünyadada Ebdi dünyadada Herşeyin En güzelini Yaşarsın

  • Valla aşk acısı yaşamadım ama duydugum kadarı ıle ınsanı yemeden ıcmeden uykudan kesıyormuşü Allah kimseye aşk acısı vermesin.

  • cekmeyen bilemez aşk acısını….

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?