takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
3 Aralık, 2014
2 yorum
1.541 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Antibiyotiğin Zararları Nelerdir

Hastalandığımızda yaptığımız ilk iş, dolaptan antibiyotik alıp içmektir. Ancak tıp dünyası tarafından, bilinçsizce ve gereğinden fazla kullanılan antibiyotiğin zararları kanıtlanmıştır.

Antibiyotiğin en önemli özelliği bakterilerin üremesini durdurmak ya da mevcut olanları öldürmektedir. Ancak aşırı antibiyotik kullanmak bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Anbiyotik, virüslerin neden olduğu hastalıkları iyileştirmez. Bu nedenle her grip olduğumuzda antibiyotik kullanmak doğru değildir. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların sebebi bakteriler değil virüslerdir. Bu hastalıkları için antibiyotik kullanmak, iyileşme sürecimizi geciktirir, hastalığın daha uzamasına ve vücut direncinin daha fazla azalmasına neden olur. Bu da antibiyotiğin zararları arasındadır.

Sohbet.ORG -  Antibiyotiğin Zararları Nelerdir

Sohbet.ORG – Antibiyotiğin Zararları Nelerdir

Bilinenin aksine antibiyotik ateş düşürücü değildir. Ateş düşürmek için kullanmamanız gerekir. Aşırı antibiyotik kullanımı, böbreklere ve karaciğere zarar verir. Vücudun savunma sistemini yavaşlatır ve böylelikle vücut direnci düşer. Sonuç olarak daha çabuk hastalanmaya başlarsınız. Vücut direncinin yükselmesi için özellikle D vitamini önerilmektedir. D vitamininin, enfeksiyonu başlangıçta aşamasında engellediği kanıtlanmıştır. Vücut direncinin yükseltilmesi için bol sebze ve meyve tüketilmesi, spor yapılması gerekmektedir.

Makala : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?