takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
14 Şubat, 2015
6 yorum
3.521 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Alerjik Rahatsızlıklar Ve Nedenleri

Kronik ya da dış etkenlerden ötürü alerjik rahatsızlıklar her yaştan kişi için meydana gelebilir. Bu tip sorunların oluşması durumunda doktor tarafından tedavi olmak son derece önemlidir. Teşhis konulduktan sonra kişiler buna uygun şekilde yaşamlarını düzenleyebilir ve alerjiden kaçınabilirler. Ancak herhangi bir teşhis konulmaması durumunda, alerjiden kaçınmak pek de mümkün olmayacaktır. Çeşitli alerji rahatsızlıkları vardır ve bunlar her bireyde farklı şekilde meydana çıkabilir.

Alerjik Rahatsızlıklar Ve Nedenleri

Alerjik Rahatsızlıklar Ve Nedenleri

En sık görülen rahatsızlıklardan birisi alerjik astım olarak karşımıza çıkar. Çocuklarda oluşan astımın neredeyse %90lık bölümü alerjik astımdır. Bunun oluşmasındaki nedenlerin başında yaşanılan ortamın fazlası ile tozlu olmasıdır. Evcil hayvan besleniyorsa dökülen tüyler de bu sorunu meydana getirebilir. Bunun yanı sıra güneş alerjisi de çoğu kişinin maruz kaldığı bir sorun olarak bilinir. Kişiler güneşe çıktıklarında derilerinde kaşıntı, kızarıklık ya da döküntü gibi sorunlar meydana gelecektir. Bu sorunların güneş yanması ile karıştırılmaması ve direk olarak doktora başvurulması önemlidir. Böylece çeşitli önlemler alınarak rahatsızlığın kişiye zarar vermemesi sağlanmış olur. İlaç alerjisi de bir diğer rahatsızlık örneğidir. İlaç içerisinde bulunan koruyucu madde ve renklendiriciler kişilerin alerjik reaksiyon ile karşılaşmasına sebep olacaktır. Bu tarz sorunu olan bireylerin ilaç kullanımı sınırlandırılır.

Alerji tedavisi doktor kontörlünde en uygun biçimde gerçekleştirilir. Ayrıca doktorun yapacak olduğu yönlendirmelere uyulursa, kişiler günlük yaşantılarında çeşitli problemler ile de karşılaşmaktan kurtulurlar.

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (6 Yorum)

  • Bir kaç tanıdığımda bu tur rahatsızlıklar var, Kötü bir hastalık gerçekten herkese acil şifalar dilerim.

  • En büyük sorunum bu alerji çok uğraştırır beni özelliklede ilaçlar kaç kez iyi oluyum derken zehirlenmiş biri olarak çok güzel bir konuda aydınlatma yapmışsın abim tşk emeklerin için.

  • Alerji doğru tedavi edilmediği takdirde astım, bronşit veya sinüzite çevirebilir..Buyüzden alerji alanında uzman KBB uzmanına muayene olmak karşılaşabilceğimiz sorunları ortadan kaldırabilir..Dikkate almak gerekir bence..

  • alerji veren seylerden uzak durmak lazım guzel bır paylasım tesekkurler

  • Rabbim tüm hastalara sifalar versin.

  • bende astım bronşit rahatsızlıgı gecirdim. sonuc olarak buna etken olan şelerden uzak durdum bize alerjik olarak rahatsızlık vericek şeleri ögrenip’ bunlardan uzak durmalıyız. ben bu şekilde allah a çok şükür iyiyim.şükürler olsun. allah hasta olanlarada şifa versin.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?